Od października 2023r. rozpoczęliśmy długoterminowy 3 letni projekt, którym jest WOLONTARIAT SECJALISTYCZNY realizowany z Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030, z programu „Wsparcie organizacji wolontariatu w NGO – WOW w NGO!”

Działamy w wielu obszarach między innymi pomagamy dzieciom, osobom, dorosłym, bezdomnym, ale również potrzebujemy wsparcia w sprawach administracyjnych, ponieważ potrzeby są duże, poszukujemy do pomocy wolontariuszy – ludzi o otwartych sercach, którzy nie boją się nowych wyzwań, lubiących pomagać innym.
Mile widziane są osoby, które mogą pomóc w odrabianiu lekcji i nadrabianiu zaległości szkolnych dzieci uczęszczających na co dzień do świetlicy Klub Bystrzaka oraz udzielą wsparcia wychowawcom świetlicy w ich codziennej pracy.
Potrzebujemy też chętnych do organizowania zajęć plastycznych, muzycznych, tanecznych, sportowych, teatralnych oraz wolontariuszy do zadań specjalnych, których zadaniem będzie pomoc w organizacji różnych festynów, pikników dla społeczności lokalnej, pieczeniu ciast, wykonywaniu ozdób świątecznych na kiermasze charytatywne.
Prowadzimy między innymi również wolontariat z zakresu bezdomności, który polega na pracy w terenie, towarzyszeniu osobom znajdującym się w kryzysie bezdomności, pomoc w socjalizacji, załatwianiu spraw urzędowych oraz odzyskaniu więzi rodzinnych. Dodatkowo nasi wolontariusze pracujący w terenie zostaną wyposażeni w specjalistyczny sprzęt typu: plecak zawierający: apteczkę, latarkę, termos na zupę, koc termiczny, żywność długoterminową.

Zachęcamy również do zgłaszania się do nas z własnymi autorskimi pomysłami, gdyż możemy przeznaczyć odpowiedni budżet aby pomóc Państwu zrealizować swój pomysł na pomoc innym.

Skip to content