„Nakrętkowa Częstochowa”
EDYCJA 2021/2022

Przez lata trwania akcji, dzieci i młodzież (również dorośli) nabywają i utrwalają odruch sortowania odpadów. Akcja skupia się przede wszystkim na plastiku, a konkretnie na plastikowych nakrętkach. Zbieranie plastikowych nakrętek kształtuje proekologiczne postawy i zachowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, zachęca ich do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego, a także staje się bodźcem do studiowania wiedzy na temat ekologii, recyklingu oraz wykorzystania surowców wtórnych.

Zbieraj z nami nakrętki
dla Tomasza

Witam serdecznie !
Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc. Od 15 lat choruję na stwardnienie rozsiane, które jest niestety nieuleczalną chorobą neurologiczną.
W zeszłym roku, stwierdzono u mnie dodatkowo neuroboleriozę. Jestem w trakcie bardzo inwazyjnego leczenia. Choroba ta niszczy mój organizm i jedynym sposobem na godne życie jest ciągła rehabilitacja. Zbierane przez Was nakrętki bardzo mi pomogą w walce o lepsze jutro.Serdecznie dziękuję za pomoc i dobre serce. TOMASZ

Zadanie zostało dofinansowane ze
środków Gminy Miasta Częstochowy